top of page

VLOG - Prvé YouTube vzdelávanie o Hygiene

Čo je HACCP plán - a prečo je taký dôležitý ?

Ste na začiatku podnikania a dozvedeli ste sa, že nevyhnutne potrebujete HACCP plán a teraz zisťujete čo to vlastne je? Tak si pozrite naše rýchle video o HACCP.

Prepis videa

Čo je HACCP plán a prečo je také dôležitý?

 

Ste na začiatku podnikania a dozvedeli ste sa, že nevyhnutne potrebujete HACCP plán. Čo znamená tento čudný názov?

 

Plán HACCP je vlastne dokument, ktorý popisuje Vaše preventívne postupy na prevádzke s cieľom vyrábať bezpečné potraviny/pokrmy. To znamená, že identifikujete kritické body, ktoré by mohli znamenať zvýšené riziko pre konzumenta a mohli by spôsobiť, že potraviny odídu z výroby nie bezpečné.

 

Preto teda HACCP plán znamená sledovanie rizikových miest v procese výroby, ktoré môžu znehodnotiť Vaše výrobky – je to napr. nevyhovujúca teplota a vlhkosť pri skladovaní, nevyhovujúca hygiena, spracovanie rizikových surovín/vody, nevyhovujúce výrobné a kontrolné postupy.

 

Dobre vypracovaný HACCP plán a jeho uplatňovanie chráni nielen Vašich zákazníkov pred ochoreniami, ale aj Vás pred problémami so štátnymi orgánmi.

Z našich skúsenosti vieme, že je veľa prevádzkovateľov, ktorí po otvorení svojho podniku riešia prednostne predaj a iné povinnosti a na hygienickú dokumentáciu im neostáva čas. Následne dochádza k tomu, že im príde kontrola z hygieny, ale žiaden HACCP plán či ďalšie povinné hygienické dokumentácie nie sú schopní predložiť. Nasledujú samozrejme pokuty, ktoré môžu byť likvidačné.

Predíďte týmto nepríjemnostiam a kontaktujte nás s cieľom prejsť Vašu prevádzku a jednotlivé výrobné kroky v nej. Vypracujeme či zaktualizujeme Vám plán HACCP „ušitý“ pre potreby Vašej prevádzky.

 

Ak sa Vám toto video páčilo, lajkujte, zdieľajte, či zakliknite odber.

Ďakujeme

www.dandar.sk

bottom of page